Новости

Македонија

Охриѓанец нападнал битолчанец

На трети април оваа година, во 09,10 час на улицата „Св. Климент Охридски“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Охрид врз лице од Битола.

Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

 

 

 

 

Извор: Ohridnews

GOLD
To Top