Новости

Македонија

Пијан прилепчанец истепал бугарски државјанин, а потоа нападнал и полицајци

На 24.11.2019 во 00,30 часот пред пекара на бул.„Јане Сандански“ од полициски службеници од СВР Скопје, бил лишен од слобода Д.Б.(32) од Прилеп кој бил во видно алкохолизирана состојба, поради тоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници, а истиот претходно во угостителски објект на бул. „Јане Сандански“ поради претходно недоразбирање физички го нападнал А.А.(32) од Бугарија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Евротип
Евротип
To Top