Новости

Македонија

Посвежо и претежно облачно со повремен дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен дожд и посвежо, особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од дожд проследени со повремени грмежи.

Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер, кој на западот краткотрајно ќе засилува.

Минималните температури ќе се движат од девет до 19, а максималните од 15 до 25 Целзиусови степени.

УВ индексот ќе изнесува 5.

GOLD
To Top