Новости

Македонија

Предметите на СЈО од денеска ќе се селат кај Јовески

Од денеска треба да почне трансферот на предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во Јавното обвинителство.

Вчера од СЈО соопштија дека се подготвени веднаш да ги предадат предметите по кои постапува со сите списи и докази.

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, пак, во изјава за ТВ24 рече дека е утврден начинот на преземање и тоа треба да почне денеска.

GOLD
To Top