Новости

Македонија

Претпладне сончево време, попладне со услови за невреме

Денеска во земјава ќе преовладува сончево време со максимална температура до 35 Целзиусови степени.

Во попладневните часови на места ќе има пороен дожд и грмежи.

Локално ќе има услови за појава на поинтензивни процеси во форма на невреме. Во Скопје слично време со максимална температура до 32 Целзиусови степени.

GOLD
To Top