Новости

Македонија

Прилепчанец турил гориво со фалсификувани пари и си заминал

На 14.07.2019 околу 23.55 часот во Полициската станица било пријавено дека не бензинска пумпа во с.Удово, валандовско, непознат возач со патничко возило „Фолксваген Пасат“ со прилепски регистарски ознаки, платил за полнење гориво со три фалсификувани банкноти од по 1000 денари, по што го напуштил местото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

GOLD
To Top