Новости

Македонија

Прилепчани приведени поради бесправна сеча на дрва

На 15.08.2019 во 18,00 часот во атарот на с.Степанци извршена е контрола на возило марка „Лада“ без регистарски таблици, управувано од Е.Ќ.(20) од Прилеп,  во кое имало огревни дрва без документација. Возилото со товарот и моторна пила се одземени, а возачот и неговиот сопатник И.Ќ.(21) се приведени во Полициската станица – Чашка.

По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Евротип
SNBROKER
To Top