Новости

Македонија

Продолжуваат судењата за случаите „Титаник“ и „ТНТ“ на СЈО

Во Кривичниот суд неделава треба да продолжат рочиштата по предметите на Специјалното јавно обвинителство. За 14 август закажано е рочиштето за случајот „Титаник”, кој се однесува на изборни нерегуларности.

За овој предмет рочиштето е закажано за во среда и во петок на 16 август. За неделава рочиште во судот ќе има и за предметот на СЈО „ТНТ” за уривањето на комплексот „Космос”.

GOLD
To Top