Новости

Македонија

Продолжува топлото и сончево време, денеска до 31 степен

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 15 степени, а дневната температура од 26 до 31 степени. УВ индексот ќе изнесува шест.

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време.

GOLD
To Top