Новости

Македонија

Променливо облачно со повремени врнежи од снег

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот на места ќе има врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура ќе се движи од еден до 10 степени.

Утринската температура ќе достигне до нула степени, а дневната температура ќе достигне до шест степени.

До сабота ќе се задржи променливо облачно со повремени врнежи, кои заради затоплувањето ќе бидат претежно од дожд.

GOLD
To Top