Новости

Македонија

Променливо облачно со сончеви периоди

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од два до девет степени, а дневната температура ќе се движи од 18 до 25 степени.

 

Следува период на стабилно време, освен во среда кога ќе има повремен дожд, а локално ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и појава на грмежи. Во среда и во четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер.

GOLD
To Top