Новости

Македонија

Расте бројот на загинати во страшната несреќа – премиерот Зоран Заев соопшти нова бројка

Во тешката сообраќајка која што доцна попладнево се случи на патот Скопје – Тетово загинале 14 лица според последните информации со кои располага премиерот Зоран Заев.

Оваа инфомрација ја соопшти на вечерашната прес конференција.

GOLD
To Top