Новости

Македонија

Се огласи Груевски по смртта на Билјана Беличанец

После смртта на актерката и поранешен градоначалник на Кисела Вода Билјана Беличанец, на Фејсбук се огласи и поранешниот премиер Никола Груевски.

Билјана Беличанец ја познавав како пријатна личност и одличен актер во Драмскиот театар во Скопје, но најмногу ја…

Gepostet von Nikola Gruevski am Montag, 8. April 2019

GOLD
To Top