Новости

Македонија

Се породи Гордана Јанкуловска

Поранешната Министерка за внатрешни работи денеска се породила во една од скопските болници, пренесе Прес24.

Како што дознава порталот Јанкулоска на свет донела здраво машко дете кое ќе го носи името Петар. Тоа е првото дете во семејство на екс министерката Јанкулоска и нејзиниот сопруг Влатко.

GOLD
To Top