Новости

Македонија

Силен ветер и снег го забрани сообраќајот за камиони кон Маврово и Стража

Од 20,15 часот поради врнежи од снег и засилен северен ветер од превентивни причини се воведуват забрани за тешки товарни возила на патните правци Крак-Маврово-Дебар и Крак-Стража, информира АМСМ.

GOLD
To Top