Новости

Македонија

Силен земјотрес во Јадранското море, почувствуван и во Битола

Земјотрес со интензитет од 5.8 степени по рихтер попладнево во 16 часот по локално време е почувствуван во повеќе места во земјава.

Епицентарот е во Јадранското море на 6 километри од албанскиот град Драч.

По главниот потрес регистрирани се уште неколку афтершокови.

GOLD
To Top