Новости

Македонија

Силен земјотрес го погоди и Крит

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на грчкиот остров Крит.

Епицентарот на потресот бил 44 километри јужно од градот Јерапетра на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за повредни лица или причинета материјална штета.

GOLD
To Top