Новости

Македонија

Следи промена на времето: УХМР најавува ново невреме

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Минималните температури од 8 до 17 а максималните од 26 до 33 степени.

УВ индексот е 8.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб  северозападен ветер. 

 Следува период на потопло време со пораст на дневните температури.

Во петок во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и грмежи. 

GOLD
To Top