Новости

Македонија

Собранието го разреши Зврлевски

Пратениците попладнево со 64 гласа „за“, ниту еден „против“ и „воздржани“ гласаа за разрешување на државниот јавен обвинител, Марко Зврлевски. За време на гласањето не присуствуваа пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, објави Телевизија 24 Вести.

По гласањето следеше аплауз од страна на пратениците од владејачкото мнозинство.

Расправата за Зврлевски во Собранието траеше речиси еден месец.

Евротип
SNBROKER
To Top