Новости

Македонија

Собранието денеска ќе гласа за интерпелација на Николовски и Царовска

На продолжението на 13-та седница на Собранието на Република Македонија денеска на дневен ред се интерпелациите за работата на министрите за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и за труд и социјална политика Мила Царовска, поднесени од пратениците од опозицијата.

Синоќа, Парламентот ја отфрли интерпелацијата на министерот за надворешна политика Никола Димитров, која исто така ја побараа пратениците од опозицијата.

 

GOLD
To Top