Новости

Македонија

Сончево и топло, со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец.

Утринските температури се движеа од 10 до 19 Целзиусови степени, а дневните ќе бидат во распонот од 29 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло, со температура до 34 Целзиусови степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса, следува период на претежно сончево време, со пораст на температурата. Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната седмица, кога на места максималните температури ќе достигнат 41 Целзиусов степен.

GOLD
To Top