Новости

Македонија

Сончево со мала до умерена облачност

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната температура од шест до 13 степени.

 

Потоа следува период на стабилно и потопло време.

GOLD
To Top