Новости

Македонија

Сончево со температура до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од 16 до 21 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 18 степени.

GOLD
To Top