Новости

Македонија

Страотна сообраќајка во Македонија: Возач почина на лице место

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија вечерва откако товарно возило излета од пат.

Курир информира дека во 18 часот и 48 минути пријавена е сообраќајна незгода во селото Дрма, на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот, а на лице место починал 36-годишниот Д.Т. од Ражаничино.

По наредба на Јавен обвинител телото ќе биде предадено на обдукција.

GOLD
To Top