Новости

Македонија

Таткото на режисерот Бојаџи бил дел од групата приведени за криумчарење артефакти

Таткото на режисерот Јани Бојаџи е приведен во рамки на акција за сузбивање криминална група за криумчарење артефакти, велат од МВР за медиуми.

Во акцијата  се уапсени 13 лица во неколку градови при што се привремено одземени голем број артефакти.

Режисерот вечерва објави дека во домот на неговите родители во Струмица утринава е извршен претрес по што татко му е приведен и донесен во полициската станица во Гази Баба во Скопје.

 

 

 

 

 

 

 

 

Извор: +инфо

GOLD
To Top