Новости

Македонија

Температурите паѓаат, врнежите пообилни – До кога ќе врне во Македонија

Во Македонија вчремето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, утринската температура ќе се движи од два до 10 степени, а дневната температура од девет до 23 степени.

Во Скопје ќе биде ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе достигне до девет степени, а дневната температура до 19 Целзиусови степени.

Ваквото време ќе се задржи до крај на неделата.

Пообилни врнежи се очекуваат од петок попладне, во текот на ноќта и во сабота, кога ќе има пад на дневната температура.

GOLD
To Top