Новости

Македонија

Температурите под нула – Состојбата низ Македонија, сега почнува вистинска зима

Времето во Македонија денеска беше променливо облачно и постудено со сончеви периоди.

Следува период на променливо облачно и се постудено време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, за време на викендот повремено силен северозападен ветер.

Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег, a во сабота повремен снег ќе има и во пониските места.

Ова е моменталната состојба низ Македонија, температурите под нула.

GOLD
To Top