Новости

Македонија

Тешка сообраќајка на патот Скопје -Тетово – се чека по 20 минути за да се помине

Сообраќајна несреќа се случила на автопатот Скопје – Тетево. Автомобил марка „Фолцваген Пасат“ удри во камион кој превезувл поликолор.

Според фотографиите  може да се забележи дека автомобилот е уништен. Полицијата излегла на местото на несреќата.

Како дошло до несреќата за сега е непознато и не се знае дали има повредени во сообраќајката. Според очевидците,сообраќајот е отежнат, па се чека дури по 20 минути за да се помине.

GOLD
To Top