Новости

Македонија

Трагедија во Македонија: 14 – месечно бебе почина со скршеница на череп

Синоќа во 19.30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од болницата „Аџибадем Систина“-Скопје пријавено е дека кај нив било донесено 14-месечно женско бебе.

Бебето имало скршеница на череп и крварење во мозокот и во 19.10 часот починало.

Дел од медиумите вчера објавија дека детето се здобило со повреди во момент кога со својата баба се симнувало по скалите на зградата, се оттргнало од неа и низ скршениот прозорец на меѓуспратот паднало од 2,5 метри височина.

Од МВР информираат дека се работи на расчистување на случајот.

Се работи на расчистување на случајот.

GOLD
To Top