Новости

Македонија

Уште денеска сончево, од четврток дожд

Денеска времето ќе биде претежно сончево, а утре облачноста ќе се зголеми и дневната температура ќе биде во благ пораст.

Денеска ќе има мала облачност која ќе биде поголема на северозапад. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 23 степени. Во Скопје од 9 до 20 степени.

Од четврток следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

GOLD
To Top