Новости

Македонија

Уште еден учесник во насилствата во Собранието и се предал на полицијата

Уште едно лице од оние кои не беа достапни на полицијата, осомничено за настаните во Собранието на 27 април, синоќа им се предал на органите на прогонот, објави синоќа телевизијата Телма.

Кривичниот суд денеска соопшти дека уште двајца учесници во насилствата во Собранието добија 30-дневен притвор. 

Евротип
Евротип
To Top