Новости

Македонија

(ФОТО)Толпи народ по улиците на Скопје ги пречекаа ракометарите на Вардар

Голем број навивачи ги пречекаа европските шампиони, РК Вардар на скопскиот аеродром, од каде ракометарите со панорамски автобус се упатија кон плоштадот во Скопје.

Таму пак, по улиците, онаму каде што врвеше автобусот во црвено-црно во придружба на полициски возила, толпи луѓе ги пречекуваа и ги поздравуваа новите ракометни херои на Македонија.

Евротип
SNBROKER
To Top