Новости

Македонија

ФОТО: Амбасадорот Бејли ја отвори сезоната на ајварот

Овој период најголем дел од семејствата во Македонија се подготвуваат за подготовка на едно од највкусните традиционални јадења – ајварот.

Овој специјалитет на балканската кујна кој води потекло од Македонија, веќе го пробал и амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли.

Тој на својот Твитер налог се пофали дека го вкусил овој специјалитет од нашето поднебје во кафулето на Амбасадата на САД во Македонија.

GOLD
To Top