Новости

Македонија

ФОТО: Падна првиот снег на Нижополе

На ски теренот во Ниже Поле синоќа се забележани врнежи од снег, иако метеоролозите ги најавуваа за следните денови.

Метеоролозите најавија дека температурите од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата.

Од понеделник ќе има променлива облачност, а во вторник врнежи од дожд кои особено на север ќе поминуваат во снег и на повисоките места пренесува тв21.

GOLD
To Top