Новости

Македонија

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа на Плетвар – две лица загинаа

Попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа на патот Плетвар – Росоман кај каменоломот во директен судир на автомобил марка „Ровер“ и камион.

При судирот возачот на автомобилот и сопатникот биле со тешки повреди, кои веднаш биле пренесени во градската болница во Прилеп, но им подлегнаа на тешките повреди.

Двете лица се од Кавадарци.

Полиција веднаш излезе на местото на несреќата, а патниот правец се одвива наизменично и забавено.

GOLD
To Top