Новости

Македонија

Фетаи побара Груевски веднаш да биде приведен

Обвинителката Фатиме фетаи денеска во Судот на рочиштето за Насилство во Центар побара поранешниот премиер Никола Груевски веднаш да биде приведен.

Обвинителката на СЈО побара од судот Груевски да биде приведен. Фетаи во судница се повика на законските одредби според кои ако обвинето лице е уредно повикано, а не се појави на судење , ниту го оправда своето отсуство, веднаш да биде приведен, откако тој доцнеше 20 минути, пренесе Фокус. 

GOLD
To Top