Новости

Македонија

Хаос на „Стража“: Камиони, автобуси и автомобили заглавени поради снегот

Поради снегот колона од камиони, автобуси и автомобили останаа заглавени  на Стража.

Поради врнежи од снег попладнево од 15:50 часот на патниот правец Гостивар-Стража е воведена забрана за товарни моторни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Претходно, во 15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово – Дебар пренесува прес24.

GOLD
To Top