Новости

Македонија

Чулев: Новите патни исправи нема да ја содржат „Северна“

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на прес конференција на новинарско прашање одговори дека новите патни исправи нема да го имаат новото име на државата.

„Нема да бидат најверојатно веднаш со новото име заради тоа што не се утврдени техничките спецификации околу изгледот на новата патна исправа“, рече Чулев пренесува тв21.

GOLD
To Top