Новости

Македонија

Владата закажа прес конференција на Филипче и Заев

Владата закажа заедничка прес конференција на премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче.

– Ве известуваме дека денеска, 23.08.2021 година (понеделник), со почеток во 12:00 часот, прес-конференција ќе одржат премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче, стои во соопштението на Владата.

Засега не е познато која е темата на заедничката прес конференција.

СН Брокер
To Top