Новости

Македонија

Воз удрил во автомобил кај Лознани

На железничкиот премин во село Лознани во општина Могила вчера околу 17.50 часот патнички воз кој сообраќал на релација Скопје – Битола удрил во патничко возило „киа клаус“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.А.(58) од Прилеп.
Од ударот била причинета само материјална штета, а повредени лица нема, по што возачот на возилото веднаш го напуштил местото. Железничкиот сообраќај бил во прекин. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

GOLD
To Top