Новости

Македонија

Во тек е ИТЕН КРИЗЕН ШТАБ во Тетово

Во тек е ИТЕН кризен штаб кој заседава во зградата на Општина Тетово, јавува репортерот на ТВ21.

Според информациите, на кризниот штаб присутни се премирот Зоран Заев, првиот вице-премиер Артан Груби, министрите Венко Филипче, Љупчо Николовски, Аријант Хоџа, Оливер Спасовски и други.

 

 

Евротип
SNBROKER
To Top