Новости

Македонија

Временска прогноза: И покрај малиот пад на температурите, повторно ќе биде пеколно

Времето денес сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено силен ветер (до 60 км/час) од северозападен правец. УВ=8. Утре исто така не очекува сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието краткотрајно засилен ветер од северен правец. УВ=8

Во почетокот на новава недела и покрај малиот пад на температурите, сепак и понатаму ќе имаме многу топло време со максимални температури кои ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 36 степени, но истите од средината на неделата повторно ќе бележат тенденција на пораст и во најтоплите предели ќе се искачуваат до околу 40 степени.

Евротип
SNBROKER
To Top