Новости

Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно време со локален дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи во интервал од -1 до 5 степени, а дневната од 4 до 15 степени.

Во Скопје променливо облачно време со умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе биде до 2 степени, а максималната до 9 степени.

Во петок не очекува студено утро, а претпладне променливо облачно време. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец.

Евротип
SNBROKER
To Top