Новости

Македонија

Временска прогноза: Топол бран со температури над 30 степени

Високите температури невообичаени за средината на месец Септември ќе ја зафатат територијата на државата.

Синоптричарите најавуваат топол бран со температури до 35 степени Целзиусови.

Денеска ќе биде сончево и топло а дневните температури ќе се движат од 26 до 32 степени.

Во Скопје максималната дневна ќе се искачи до 31 степен.

Слично време не очекува и утре. Деновиве температурите ќе бидат во раст.

Евротип
Евротип
To Top