Новости

Македонија

Временска прогноза: Ќе имаме постудено утро, а преку ден ќе биде сончево и потопло

Времето наутро ќе биде постудено, а преку денот ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 2, а максималната ќе достигне од 13 до 21 степен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје, сончево и потопло со слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне 19 степени.

Во следните денови ќе преовладува стабилно и сончево време со пораст на дневните температури.

Евротип
SNBROKER
To Top