Новости

Македонија

Времето денес – облачно и студено со умерен до засилен ветер

Синоптичарите за денеска најавуваат променливо облачно време со повремени сончеви периоди. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Минималната температура ќе се движи од -9 до 1, а максималната од 4 до 11 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура до -8 и дневна до 7 степени.

Во следните денови се очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува умерен, на места засилен ветер од јужен и југоисточен правец. Утринските и дневните температури ќе бидат во пораст.

GOLD
To Top