Новости

Македонија

Времето денес сончево со мала до умерена облачност

Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност, по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец, информира Управата за хидрометеролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од минус 8 до минус 2 степени, а дневната од 4 до 13 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Утринската температура ќе достигне до минус 6 степени, а дневната до 7 степени.

Од петок ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На планините и на некои повисоки места врнежите повремено ќе преминуваат во снег, соопшти УХМР.

Евротип
SNBROKER
To Top