Новости

Македонија

Времето натпросечно топло, вечер локален пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево и натпросечно топло со умерена облачност.

Ќе дува умерен ветер од југозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец (на места со брзина и над 70 км/час).

Во текот на ноќта во северозападните делови ќе има локален пороен дожд.

Максималните температури ќе се движат од 26 степени во Маврово, до 37 во Гевгелија.

 

 

Евротип
Евротип
To Top