Новости

Македонија

Времето променливо и посвежо со повремен дожд попладне

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо.

Ќе има повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието.

Максималните температури ќе се движат од 16 степени во Маврово до 29 во Гевгелија.

Евротип
Евротип
To Top