Новости

Македонија

Гужва на „Табановце“ за излез од државата

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час, соопшти АМСМ.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, велат од АМСМ.

Евротип
Евротип
To Top